Sklep internetowy Shoper.pl
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego wyjątkowego, leśnego Newslettera!
Promocje
Spodnie dresowe HUBOWY BEŻ
Spodnie dresowe HUBOWY BEŻ
229,00 zł 129,00 zł
Spodnie dresowe POROSTOWA MIĘTA
Spodnie dresowe POROSTOWA MIĘTA
229,00 zł 129,00 zł
Damski top THE FOREST IS ALWAYS A GOOD IDEA
Damski top THE FOREST IS ALWAYS A GOOD IDEA
99,00 zł 49,00 zł
Bluza NEVER STOP EXPLORING
Bluza NEVER STOP EXPLORING
190,00 zł 139,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Więcej Słońca!
4.jpg
WIĘCEJ SŁOŃCA!

Mamy teraz luty, a więc jest to ten czas kiedy już zaczynamy bardzo odczuwać brak słońca. Jesteśmy bardziej ospali, zmęczeni i nic nam się nie chce. I zamiast z tym walczyć, powinniśmy… to zaakceptować i zrozumieć, gdyż jest to całkiem normalny stan. Chociaż od paru tygodni dzień staje się powoli dłuższy, po miesiącach gdy długa noc królowała, jeszcze jest zbyt wcześnie, abyśmy to poczuli. Każda nasza aktywność wymaga od nas dużo większej motywacji i pracy niż np w maju kiedy wszystko naokoło, aż bucha życiem i energią. Nawet jeśli pojawi się teraz słoneczny dzień, to nie daje nam teraz tak ważnej dla nas witaminy D3 jak w okresie od kwietnia do września. Nie jest to w żadnym wypadku pochwała pospolitego lenistwa. Chodzi tu o zrozumienie, że jesteśmy częścią świata natury i wystarczy nawet krótki spacer po lesie, aby zauważyć jak wygląda teraz przyroda. Cicho, szaro i jakby wszystko zapadło w sen. Aby lepiej zrozumieć jak ważną rolę odgrywa słońce w świecie natury, warto tu przytoczyć słowa znanego leśnika Petera Wohllebena:

„Światło odgrywa w przyrodzie bardzo ważną rolę, bo w końcu niemal każda istota na tej planecie żyje dzięki przekształconej energii słonecznej. W wyniku fotosyntezy powstaje cukier, który jest paliwem dla życia roślin, a więc pośrednio także dla życia zwierząt i ludzi. To oczywiste, że w naturze toczy się walka o każdy promyk światła, o każdy kwant energii. Najlepszym na to dowodem jest istnienie drzew - tylko dlatego bowiem muszą rosnąć tak wysoko, by mogły się wznieść ponad konkurencję roślin zielonych i krzewów.”

Dlatego  bądźcie w tym okresie dla siebie bardziej wyrozumiali i przyglądajcie się przyrodzie bo tam znajdziecie wiele odpowiedzi. Byle do wiosny!  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl