Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego wyjątkowego, leśnego Newslettera!
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Skrzyp polny
10.jpg
SKRZYP POLNY

Jak już dobrze wiemy, las to skarbnica życiodajnych terpenów, jednak warto również rozejrzeć się za roślinami rosnącymi pod lasem. Bardzo łatwo zauważyć tam niepozorną roślinkę, która potarta w dłoni ciekawie skrzypi, czyli skrzyp polny. Jest to efekt zgromadzonej w niej krzemionki, która jest prawdziwym skarbem dla ludzkiego organizmu: poprawia elastyczność stawów i naczyń krwionośnych, odbudowuje tkankę łączną oraz zachowuje właściwą kondycję skóry, włosów i paznokci. Ale to nie są wszystkie jej właściwości lecznicze. Ziele skrzypu polnego zawiera również: witaminę C, potas, flawonoidy, sole mineralne, żywice, kwasy organiczne i wiele innych cennych składników. Dlatego, nie bez powodu został umieszczony przez francuskich naukowców na pierwszym miejscu pod względem ziół o najwyższej mocy.

Ta mała „skrzypiąca choinka” osiąga do 40-50 cm wysokości, jest rośliną wieloletnią i występuje obficie na terenie całego kraju. Rozsiewa się bardzo łatwo nie tylko poprzez zarodniki, ale również kłącza, przez co w uprawach rolnych uważany jest za chwast. Co ciekawe, należy do najstarszych roślin na ziemi, które rosły już trzysta milionów lat temu.

Spacerując pod lasem, warto zebrać tą cudowną roślinkę, by w pełni docenić jej wartość i cieszyć się zdrowiem pochodzącym z natury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl