Sklep internetowy Shoplo.pl
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego wyjątkowego, leśnego Newslettera!
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Skrzyp polny - "Skrzypiąca choinka"
10.jpg


Jak już dobrze wiemy, las to skarbnica życiodajnych terpenów, jednak warto również rozejrzeć się za roślinami rosnącymi pod lasem. Bardzo łatwo zauważyć tam niepozorną roślinkę, która potarta w dłoni ciekawie skrzypi, czyli skrzyp polny. Jest to efekt zgromadzonej w niej krzemionki, która jest prawdziwym skarbem dla ludzkiego organizmu: poprawia elastyczność stawów i naczyń krwionośnych, odbudowuje tkankę łączną oraz zachowuje właściwą kondycję skóry, włosów i paznokci. Ale to nie są wszystkie jej właściwości lecznicze. Ziele skrzypu polnego zawiera również: witaminę C, potas, flawonoidy, sole mineralne, żywice, kwasy organiczne i wiele innych cennych składników. Dlatego, nie bez powodu został umieszczony przez francuskich naukowców na pierwszym miejscu pod względem ziół o najwyższej mocy.

Ta mała „skrzypiąca choinka” osiąga do 40-50 cm wysokości, jest rośliną wieloletnią i występuje obficie na terenie całego kraju. Rozsiewa się bardzo łatwo nie tylko poprzez zarodniki, ale również kłącza, przez co w uprawach rolnych uważany jest za chwast. Co ciekawe, należy do najstarszych roślin na ziemi, które rosły już trzysta milionów lat temu.

Spacerując pod lasem, warto zebrać tą cudowną roślinkę, by w pełni docenić jej wartość i cieszyć się zdrowiem pochodzącym z natury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl