Sklep internetowy Shoper.pl
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego wyjątkowego, leśnego Newslettera!
Promocje
Spodnie dresowe HUBOWY BEŻ
Spodnie dresowe HUBOWY BEŻ
229,00 zł 129,00 zł
Spodnie dresowe POROSTOWA MIĘTA
Spodnie dresowe POROSTOWA MIĘTA
229,00 zł 129,00 zł
Damski top THE FOREST IS ALWAYS A GOOD IDEA
Damski top THE FOREST IS ALWAYS A GOOD IDEA
99,00 zł 49,00 zł
Bluza NEVER STOP EXPLORING
Bluza NEVER STOP EXPLORING
190,00 zł 139,00 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Las i jego życiodajna magia
8.jpg
LAS I JEGO ŻYCIODAJNA MAGIA
Chyba każdy kto spędził na spokojnej wędrówce po lesie chociaż godzinkę, zauważył na własnej skórze jak zbawiennie działa to miejsce na nasze ciała i dusze. I nie ma w tym nic dziwnego bo są już na to badania naukowe. Bo las, to nie tylko jego dary w postaci pożywienia i drewna, ale także najwspanialszego powietrza, które jest mieszanką substancji bioaktywnych wszystkich żyjących tam roślin. Właśnie o tym leczniczym wpływie lasu na nasze zdrowie pisze w swojej książce „Uzdrawiająca moc lasu” Clemens G. Arvay. Można w niej znaleźć potwierdzenie, że las to najlepszy lekarz na świecie i do tego najbardziej naturalny.

„Gdy idziesz przez las, wchodzisz w kontakt z każdą taką terpeną komunikacyjną rośliny, które przybierają formę gazową. Częściowo wchłaniamy je poprzez skórę, ale największą ich część jednak dostarczamy sobie poprzez płuca. Terpeny w powietrzu pochodzą z liści i igieł drzew. Wydzielane są także przez pnie drzew i korę niektórych z nich. Krzaki, krzewy, zioła, trawy, wszystko, co znajduje się w drewnie, pod drewnem, grzyby, porosty, mchy, paprocie wydzielają te związki. Nawet warstwa listowia, a pod nią gnijące i wilgotne inne liście i mchy, wszystko, co tylko żyje, wydziela terpeny.”

Wspólnie tworzą środowisko dla człowieka, w którym ciśnienie krwi i tętno bicia serca się obniża,  a układ odpornościowy wzrasta. Nawet 2,3 dni spędzone w lesie daje nam zapas ochronnych komórek na 30 kolejnych dni. Według profesora Qing Li (najważniejszego naukowca w zakresie medycyny leśnej) najzdrowsze powietrze, czyli zawierające najwięcej cudownych terpenów mamy w czerwcu i sierpniu w wilgotnym lesie.

„Poprzez takie wzmocnienie siebie powietrzem leśnym zabójcze komórki usuną z naszego organizmu niezliczoną ilość wirusów, zapobiegną powstawaniu nowotworów, zwalczą guzy, które już powstały.” Ruediger Dahlke

Przyroda to także najlepsza psychoterapeutka na świecie, gdyż znacząco obniża hormony odpowiadające za stres w organizmie. Poprzez aromaterapię roślin, otaczającą zieleń i naturalne dźwięki czujemy wewnętrzny relaks i rozluźnienie.

A to tylko część z kopalni darów lasu, które opisane są w książce C.G.Arvay’a. Zatem pędźmy do lasu, by poczuć jego życiodajną magię.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl