Sklep internetowy Shoplo.pl
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego wyjątkowego, leśnego Newslettera!
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Las i jego życiodajna magia
8.jpg


Chyba każdy kto spędził na spokojnej wędrówce po lesie chociaż godzinkę, zauważył na własnej skórze jak zbawiennie działa to miejsce na nasze ciała i dusze. I nie ma w tym nic dziwnego bo są już na to badania naukowe. Bo las, to nie tylko jego dary w postaci pożywienia i drewna, ale także najwspanialszego powietrza, które jest mieszanką substancji bioaktywnych wszystkich żyjących tam roślin. Właśnie o tym leczniczym wpływie lasu na nasze zdrowie pisze w swojej książce „Uzdrawiająca moc lasu” Clemens G. Arvay. Można w niej znaleźć potwierdzenie, że las to najlepszy lekarz na świecie i do tego najbardziej naturalny.

„Gdy idziesz przez las, wchodzisz w kontakt z każdą taką terpeną komunikacyjną rośliny, które przybierają formę gazową. Częściowo wchłaniamy je poprzez skórę, ale największą ich część jednak dostarczamy sobie poprzez płuca. Terpeny w powietrzu pochodzą z liści i igieł drzew. Wydzielane są także przez pnie drzew i korę niektórych z nich. Krzaki, krzewy, zioła, trawy, wszystko, co znajduje się w drewnie, pod drewnem, grzyby, porosty, mchy, paprocie wydzielają te związki. Nawet warstwa listowia, a pod nią gnijące i wilgotne inne liście i mchy, wszystko, co tylko żyje, wydziela terpeny.”

Wspólnie tworzą środowisko dla człowieka, w którym ciśnienie krwi i tętno bicia serca się obniża,  a układ odpornościowy wzrasta. Nawet 2,3 dni spędzone w lesie daje nam zapas ochronnych komórek na 30 kolejnych dni. Według profesora Qing Li (najważniejszego naukowca w zakresie medycyny leśnej) najzdrowsze powietrze, czyli zawierające najwięcej cudownych terpenów mamy w czerwcu i sierpniu w wilgotnym lesie.

„Poprzez takie wzmocnienie siebie powietrzem leśnym zabójcze komórki usuną z naszego organizmu niezliczoną ilość wirusów, zapobiegną powstawaniu nowotworów, zwalczą guzy, które już powstały.” Ruediger Dahlke

Przyroda to także najlepsza psychoterapeutka na świecie, gdyż znacząco obniża hormony odpowiadające za stres w organizmie. Poprzez aromaterapię roślin, otaczającą zieleń i naturalne dźwięki czujemy wewnętrzny relaks i rozluźnienie.

A to tylko część z kopalni darów lasu, które opisane są w książce C.G.Arvay’a. Zatem pędźmy do lasu, by poczuć jego życiodajną magię.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl